“Τεσσάρα” στο Ρέθυμνο ο Γιούχτας

Άνετο πέρασμα του Γιούχτα από τη Σοχώρα καθώς επικράτησε του Ρεθυμνιακού με 4-1 στην πιο ευρεία φετινή του νίκη.

Η Ηρακλειώτικη ομάδα προηγήθηκε μόλις στο 9ο λεπτό με τον Μπαλντοβαλίεφ που συνεχίζει από εκεί από εκεί που σταμάτησε με τον Πανακρωτηριακό (0-1). Στο 23′ μετά από σέντρα – σουτ του Βαρούχα η μπάλα κατέληξε για 2η φορά στα δίχτυα της Ρεθυμνιώτικης ομάδας (0-2).

Στο 73′ ο Φραγκουλάκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3 και ο Μαυρομάτης δέκα λεπτά αργότερα (83′) έβαλε το κερασάκι στην τούρτα (0-4). Το μόνο που κατάφερε ο Ρεθυμνιακός ήταν να μειώσει στο 87ο λεπτό με τον Σηφακάκη στο τελικό 1-4.

Διαιτητής: Σωτηριάδης (Λασιθίου), Βοηθοί: Σκούτας (Χαλκιδικής) – Φραγκιαδάκης (Λασιθίου)

Ρεθυμνιακός (Νίκος Καραδάκης): Δημητριάδης, Αντιασβίλι (24′ Μαρουλάκης), Κουδουνάκης, Μπούσδρας, Ταμάμης, Δροσάκης, Σουμά, Δελήμπασης, Σηφακάκης, Μερτίρι, Αντεμάι (46′ Άννι, 73′ λ.τ. Καψαλάκης).

Γιούχτας (Μηνάς Πίτσος): Κόλλιας, Παπαδάκης, Τουγλής, Τζανής, Ραπτάκης (62′ λ.τ. Λογοθέτης), Πλουσής, Φραγκουλάκης, Μαυρομάτης, Κασσωτάκης (78′ λ.τ. Μπελαδάκης), Μπαλντοβαλίεφ (68′ Σφυρογιαννάκης), Βαρούχας (75′ Βελονάκης).